Sklářský Atelier

¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤

spolupracovníci

Marie Skolková a Libor Vopat

CZECH - РУССКИЙ - ENGLISH - DEUTSCH

 

Dobrý den, dovoluji si Vás tímto přivítat na stránkách naší firmy a seznámit Vás jménem  všech spolupracovníků s naší filozofií a výrobním programem.

 
 

Jsme ryze Česká firma, zabývající se zpracováním plochého skla ve všech možných podobách a variantách. Baví nás to a jsme v tom opravdu výborní. Kromě sortimentu broušených zrcadel, která jsou vyráběna v malých sériích, jsme zaměřeni výhradně na zakázkovou výrobu. Naším prvořadým úkolem je přinášení krásy do běžného života. Věříme, že mezi krásnými a esteticky hodnotnými věcmi, se lidem lepe daří a uděláme všechno proto, aby byli naši zákazníci spokojeni a dobře se cítili.

 

 

 

 

  Benátská broušená zrcadla

 

 

  Vitráže
  Luxusní bytové doplňky
  Lampy a svítidla
  Plakety a ocenění

Soubory PDF
  Prezentace
  Katalog zrcadla
  Kontakt - obchodní zástupce
Marie Skolková
Mobil:    +420 602374549
E-mail:  marie.skolkova@volny.cz
Libor Vopat
Mobil:    +420 602641549
Tel./fax:  +420 377222621
E-mail:  vopat@volny.cz

 

 

  Benátská broušená zrcadla  

Výrobou broušených zrcadel navazujeme na starou Českou tradici broušení zrcadel ,kterou již v dávné minulosti založil hrabě Kinský ve Sloupu v Čechách. Zrcadla jsou broušena klasicky na spodní straně a stříbřena původní redukční technologií pravým stříbrem. V současné době připravujeme novinku ve formě zlacení zrcadel, kde stříbrná vrstva bude nahrazena vrstvou pravého zlata. Ve tvarech a vzorech zrcadel vycházíme jak z tradičních historických forem , tak i z moderního pojetí. Pro spokojenost zákazníka jsme schopni navrhnout a vyrobit zrcadlo libovolného tvaru, vzoru i slohu.

 

                       

                       

 

 

Vitráže

Vitráže, staré umění barevných skleněných oken z dob gotických katedrál. Původně byla barevná skla spojována olověnými profily a jemné detaily, třeba tváře světců, domalovávány barvami. V současnosti je používána hlavně technika „tiffany“, kde jsou jednotlivá sklíčka obehnána měděnou páskou a posléze sletována cínem. Tato technologie umožňuje i provedení velmi malých detailů. Spolu s obrovskou škálou barevných skel různých odstínů a kombinací dovoluje vytvářet až neuvěřitelné množství vzorů. Ornamenty, přírodní motivy, rostliny, čistě abstraktní motivy, ale i geometrické vzory dodají interiéru punc originality. Zde předkládáme několik ukázek realizací.

 

                       

     

 
 

 

Luxusní bytové doplňky

Již i jeskyní člověk si zdobil svojí jeskyni malbami a předměty, které mu přinášely nejen radost ze zkrášlení holé skalní stěny, ale i vědomost, kdo vlastně je a kam patří. V době, kdy obýváme domy postavené pomocí nejnovějších technologií ,máme stále stejnou potřebu obklopovat se věcmi, které se nám líbí, a které dotvářejí náš jedinečný domov. Na přiložených fotkách můžete vidět několik ukázek dotváření atmosféry interiéru ve spolupráci se zákazníkem, s jeho představami a požadavky, společně s designérem.

„zde můžete vidět broušený zrcadlový strop, doplněný barevným zrcadlem“

           

                       

                 

 

 
Lampy a svítidla

Různé osvětlení originálního tvaru i designu. Vyráběny ze skla a kovu, technikou lepením či tiffany. Doplněné broušením a pískováním. Lampy jsou výborným estetickým doplňkem interiéru i exteriéru.

 

                 

                 

 
 

Plakety a ocenění

Skleněné skulptury jsou zhotovovány z velmi kvalitního tabulového skla “float“. Spojení jednotlivých dílků k sobě je provedeno speciálním UV lepidlem. Tím je dosaženo naprosto pevného a neznatelného spojení. Kvalitní design a vysoká úroveň řemeslného zpracování předurčuje tyto luxusní skleněné plastiky k využití jako ceny do různých soutěží nebo jako exklusivní dárky.